554
FHD8
4K HD 108 Dakika Üç Bin Yıllık Bekleyiş

Three Thousand Years of Longing, hayatını kavanozun içerisinde hapsedilmiş bir şekilde geçiren bir cin ile Alithea isimli bir bilgenin aralarında bir anlaşma yapmalarının ardından aralarında geçen olaylar konu alıyor. Cin, eğer Alithea kendisinin özgürlüğünü kazanmasına yardım edebilirse; onun üç dileğini yerine getirebileceğini söyler. Fakat ikilinin anlaşmaları, pek de bekledikleri gibi ilerlemeyecektir. Sevilen yönetmen George Miller’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu bu keyifli yapımın senaristliğini ise yine George Miller, A.S. Byatt ve Augusta Gore üstleniyor. Dram, fantastik ve romantik türlerinde karşımıza çıkan yapım; IMDB’den de 6.8 puan alıyor. 4k formattaki filmin oyuncu kadrosunda ise Tilda Swinton ve Idris Elba bulunuyor.
İngiliz bir bilim insanı olan Alithea Binnie, zaman zaman bazı gizemli varlıklarla karşılaştığı tuhaf halisünasyonlar gören; yalnız bir kadındır. Günün birinde İstanbul’a bir geziye giden Alithea, burada garip antika bir şişe satın alır. Daha sonra Alithea, istemeden olsa şişenin içerisinde sıkışan bir cini serbest bırakır. Bunun ardından Cin, kendisini serbest bıraktığı için Allithea’ya eğer gerçekleşmesi içten  istiyorsa gerçekleştirilecek olan üç dilek hakkı sunar. Ancak Alithea, dilek tutmanın yanlış bir şey olduğunu söyleyerek; bu nedenden dolayı Cin’i suçlamaya başlar. Bunun ardından Alithea’ya suçlamaları karşısında hiçbir şey söylemeyen Cin, ona geçmişinden üç hikayeyi ve en sonunda nasıl bu şilenin içerisinde sıkıştığını anlatmaya başlar.
İlk başlarda Cin, Alithea’ya Kral Solomon’un kendisini bir şişeye hapsettiğini söyler. Daha sonra Cin, Kanuni Sultan Süleyman’ın sarayında yaşayan genç bir cariye olan Gülten’in kendisini nasıl bulduğunu ve ondan yerine getirmesi için dilek dilemesinin ardından yaşadıklarını anlatır. Dilediği dileklerden sonra başına gelmedik olay kalmayan Gülten, en sonunda şişeyi bırakıp kaçar. Hikayelerine devam ettikçe kendisini Cin’e daha da yakın hissetmeye başlayan Alithea, en sonuna kendisini ona aşık olmuş olarak bulacak ve üç dileğini dileyecektir. Bu üç dileğin en sonuncusu da, Cin’in özgür kalabilmesi için olacaktır.

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

  Benzer Filmler

  • Büyük Gözler

   Büyük GözlerBig Eyes

   Dublaj - Altyazı HD 106 2014 Dram Filmleri Büyük Gözler
  • Sel

   SelFlood

   Dublaj - Altyazı HD 110 2007 Dram Filmleri Sel
  • Gizemli Yolcu

   Gizemli YolcuGone

   Dublaj - Altyazı HD 88 2006 Dram Filmleri Gizemli Yolcu
  • Dövüş Kulübü

   Dövüş KulübüFight Club

   Dublaj - Altyazı HD 139 1999 Dram Filmleri Dövüş Kulübü
  Filme Yorum Yaz
  Filmin içeriği ile ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
  Film Yorumları
  • Beğenilen Yorumlar
  • Son Yorumlar
   Daha önce Üç Bin Yıllık Bekleyiş filmine yorum yazılmamıştır, ilk yorumu siz yapın!