1617
FHD8.6
4K HD 104 Dakika Esrarengiz Canavar

İlk gösterimini 1 Aralık 2022 tarihinde yapan bir film olan Troll hem başarılı görsel efektleri; hem de sürükleyici hikayesiyle birlikte siz değerli izleyicilerimize son derece keyifli bir 4k film deneyimi yaşatmayı başarıyor. Norveç efsanelerinden uyarlanarak beyazperdeye aktarılan bu yapımda, günün birinde Dovre Dağı’nda binlerce yıllık esirlikten kurtulmayı başaran devasa ve korkunç bir yaratık; binlerce yıllık bu uykunun ardından karşısına çıkan herkesi birer birer yok etmeye başlar. Kısa süre içerisinde Norveç’in başkentine ulaşacak olan ve burayı da silip süpürecek bu yaratığı durdurabilmek için yetkililer, son derece zorlu bir mücadeleye girişecektir. Norveç yapımı bir film olan Troll’un yönetmenlik koltuğunda Roar Uthaug otururken, filmin senaryosu ise Espen Aukan ile Roar Uthaug ikilisinin imzasını taşıyor. Aksiyon, macera ve dram türlerinde izleyicilerinin karşısına çıkan yapım; IMDB’den 7.2 gibi son derece başarılı bir puan alırken, filmin oyuncu kadrosunda ise Ine Marie Wilmann, Kim Falck, Mads Sjøgård Pettersen, Gard B. Eidsvold ve Anneke von der Lippe gibi isimler yer alıyor.
Norveç efsanelerine göre son derece büyük, korkutucu ve devasa olan Troll adında bir varlık; bundan binlerce yıl önce etrafına tehlike arz etmesi nedeniyle Dovre Dağı’na hapsedilmiştir. Norveç halkı arasında bir efsane olarak dolaşan bu hikayeye çok az kişi inanırken, kısa süre sonra Norveç’teki insanlar hiç de istemeyecekleri bir şekilde bu hikayenin gerçekliğini öğrenecektir.
Çünkü binlerce yıllık esaretin ardından Troll isimli bu yaratık tutsaklığından kurtulmayı başarmış ve önüne gelen herkesi birer birer yok etmeye başlamıştır. Dağdan kurtulmasının ardından Norveç’in başkenti, Oslo’ya ilerlemekte olan bu Troll’ün varlığından haberdar olan yetkililer ise devasa bir felaket yaşanmadan önce şehirdeki insanları kurtarmaya ve Troll’ü etkisiz hale getirmeye çalışacaktır.

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

  Benzer Filmler

  • Titanların Öfkesi

   Titanların Öfkesi

   Dublaj - Altyazı HD 99 2012 Fantastik Filmler Titanların Öfkesi
  • Geçit

   GeçitMalefique

   Dublaj - Altyazı HD 90 2003 Fantastik Filmler Geçit
  • Örümcek Adam 3

   Örümcek Adam 3

   Dublaj - Altyazı HD 195 2007 Fantastik Filmler Örümcek Adam 3
  • Kaos Yürüyüşü

   Kaos YürüyüşüChaos Walking

   Dublaj - Altyazı 109 2021 Fantastik Filmler Kaos Yürüyüşü
  Filme Yorum Yaz
  Filmin içeriği ile ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
  Film Yorumları
  • Beğenilen Yorumlar
  • Son Yorumlar
   Daha önce Esrarengiz Canavar filmine yorum yazılmamıştır, ilk yorumu siz yapın!